İçeriğe geç

KOMBİ MONTAJI NEDEN SERVİS TARAFINDAN YAPILAMAZ ?

Kombi Montajı

Kombi Montajı Neden Servis Tarafından Yapılamaz ?

Doğalgaz hattınızda yapılan tüm değişiklikler çok önemlidir.Evde yaşayan bireyler için hayati önem taşımaktadır. Doğalgaz ile çalışan tüm cihazlar teknik bilgi ve tecrübe gerektirmektedir.Bu yüzden İGDAS tüm ihmalleri engellemek adına İGDAS İÇ TESİSAT TEKNİK SARTNAMESİ düzenlemiştir. Kombi Montajı İGDAS İÇ TESİSAT TEKNİK SARTNAMESİNE Uygun Olarak İGDAS SERTİFİKALI FİRMALARIN Sertifikalı Ustaları tarafından yapılması uygun Görülmüştür.

 

Ayrıca Yetkili firmanızın doğalgaz proje onayından sonra İGDAS gaz arzı için dairenizde genel kontrol yapmaktadırİGDAS kurumunca dairenizin kontrolü esnasında kombi montajında Teknik Şartnameye uygunluk aranmaktadır. Tüm bu prosedürler Servis tarafından değil Sertifikalı firmalarca üstlenilmiştir. Tüm teknik şartname kuralları sertifikalı firmaların Sertifikalı Makine Mühendisleri tarafından üstlenilmekte ve onaylanmaktadır.

Kombi Montajı sonrasında dairede yapılan değişiklik İGDAS’a bildirilmesi gerekir. İGDAS yetkisi bulunmayan firmalarca veya ustalarca yapılan montajı Kaçak işlem olarak kabul etmektedir.Daha sonra bu değişiklikler periodik kontroller sırasında farkedilirse Gaz arzınız durdurulur.

İgdaş Sertifikalı Firmalar Neden Önemlidir ?

Sertifikalı Firmalar İGDAS tarafından çok zor yetki almaktadırlar. Periyodik olarak gerek gördükleri Eğitimler gerekse aldıkları TSE belgelerine sahip yetiştirilmiş çalışanları ile en doğru hizmeti vermeye çalışırlar.Her firma Makine Mühendisi ve teknisyenler bulundurmak zorundadır.Ayrıca Bu Makine Mühendisleri ve diğer çalışanlar Yetkili kurumlarca sınavlara tabi tutulur ve belgelendirilirler. Her sertifikalı Firmanın Performans Puanı İGDAS tarafından tutulmaktadır. Daha sonra bu firmalar çalışma sahasında yaptıkları işler doğrultusunda bir puana sahip olurlar.Bu Puanlama hem Firma hemde çalışanlar hakkında bilgi verir.

‘ Performans Puanı ‘ yanlış uygulamalar,yanlış projelendirme,yanlış cihaz uygulamaları,yanlış kombi montajı ,teknik şartnameye uymama,müşteri memnuniyetsizliği ‘ gibi her türlü konuda genel bir puanlamadır. Firmanın performans puanının yüksek olması firmanın ve ekibinin kalitesini gösterir.Performans puanının düşük olması halinde ise sahip olduğu sertifika iptal olur.

Sonuç olarak ; Sertifikalı firmalar İGDAS ‘ın çok ciddi kontrollerine tabi tutulduğundan sizin seçiminizin bu firmalardan yana olması büyük ihmalleri en aza indirgeyecektir.

”Ailenizin sağlığı ,İstenmeyen durumların yaşanmaması ve Ülkemizin Doğru Enerji kullanması adına İGDAS SERTİFİKALI FİRMALAR ile Calışalım.”

 

Bilgi Almak için Firma Mühendislerimizi 7/24 Ücretsiz arayabilirsiniz.

DEMİRKIRAN MÜHENDİSLİK – İGDAŞ SERTİFİKA NO : 7004402

www.demirkiranmuhendislik.com

KOMBİ VE PROJE

www.kombiveproje.com

Tarih:Kombi

2 Yorum

    • kombineden kombineden

      Thank you

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir