İçeriğe geç

DOĞALGAZ PROJE ÇİZİM İŞLEMİ VE GAZ AÇIM SÜRECİ HAKKINDA

doğalgaz proje çizimi
doğalgaz proje çizimi

Doğalgaz Proje Çizimi 

Doğalgaz proje çizimi İstanbul’da tıpkı Doğalgaz Tesisatında olduğu gibi yine İGDAŞ tarafından kontrol edilir. Fakat  maalesef herkesin yanlış bildiği ve aşamalarını anlamakta zorluk çektiği bir işlemdir.

Öncelikle doğalgaz projesi çizimi İGDAŞ  tarafından yapılmaz. Yalnızca İGDAŞ Sertifikalı Firmaların, Sertifikalı Makine Mühendisleri tarafından bu işlem yapılabilir.

Doğalgaz Projesi Çizimi

İşlem Sırası ise Şöyle Gerçekleşir;

1.ADIM

*İGDAŞ Sertifikalı Bir Doğalgaz Firması İle anlaşırsınız.

(İGDAŞ SERTİFİKA NUMARASINI İGDAŞIN RESMİ WEB SAYFASINDAN KONTROL EDİNİZ.)

2.ADIM

*Firmanın Yetkili Makine Mühendisleri dairenize veya binanıza gelerek tesisat projesi için ön röleveyi alır.

3.ADIM

*Alınan Ön röleve Firmanın Mühendisleri tarafından Bilgisayar ortamında çizilerek doğalgaz proje çizimi İGDAŞ PROJE ONAY MERKEZİ’ne gönderilir.Daha sonra Projeniz Doğalgaz kullanımına uygun bir proje ise (ki bu uygunluk detaylı olarak teknik şartnamede belirtilmiştir) ; Projeniz İGDAŞ ONAYI alır.

(İGDAŞ ONAYI sonrasında daireniz için İGDAŞ ‘ a giderek Sözleşme yapabilir Doğalgaz saatinizi alabilirsiniz . )

4.ADIM

Onay alınan daire veya binada tesisat uygulaması İGDAŞ TEKNİK ŞARTNAME’sine göre eksiksiz hale getirilerek İGDAŞ tan Proje ve Tesisat kontrolü için RANDEVU alınır.

5.ADIM

RANDEVU tarihinde Sertifikalı Firma Mühendisi ve İgdaş Mühendisi Kontrol için birlikte bulunur.Şartname gereğince tesisatınız  doğalgaz kullanımına uygun ise  Randevu tarihinde Resmi Gaz açım Evrağınız olan Uygunluk Belgesi İgdaş mühendisi ve Sertifikalı Mühendisinizce imzalanıp tarafınıza verilir.

Uygun Değil ise Yeni Bir tarih için Randevu verilir.Uygunsuzluk hakkında Size ve anlaşmış olduğunuz Firmanıza bilgi verilir. Bu Uygunsuzlukların yeni Randevu tarihine kadar düzeltilmesi gerekliliği vardır.

Doğalgaz Proje Çizimi İstanbul için Bu 5 aşamadan oluşmaktadır.Doğru bir firma seçimi ve herşeyin doğru ilerlemesi durumunda dahi İşlem Süreci Minimum 6-7 Gün Sürmektedir.

  • İstanbul’ da Doğalgaz proje çizimi fiyatları ne kadardır ?

Dairenizde ilk defa proje çizilecek veya doğalgaz proje değişikliği yapılacak ise ; 2017 yılı Ocak ayı itibari ile Doğalgaz Proje çizim ücreti 300 TL+KDV olarak belirlenmiştir.

 

Detaylı Bilgi Almak için Firma Mühendislerimizi 7/24 Ücretsiz arayabilirsiniz.

DEMİRKIRAN MÜHENDİSLİK – İGDAŞ SERTİFİKA NO : 7004402

0554 941 49 15 – 0535 084 42 16

www.demirkiranmuhendislik.com

KOMBİ VE PROJE

www.kombiveproje.com

Tarih:Doğalgaz

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir